pielegnacja-ogrodow

Pielęgnacja ogrodów - piękny i zadbany ogród przez cały rok

O tym, jak sporo pracy, zaangażowania i przede wszystkim wiedzy wymagają rośliny, by tworzyć jedną spójną całość wie najlepiej każdy właściciel ogrodu. 

Oczywiście wiele zależy od takich czynników jak m.in. warunki atmosferyczne czy wymagania pielęgnacyjne roślin. Jednak w ogrodzie mamy do czynienia chociażby ze szkodnikami czy chwastami pojawiającymi się niezapowiedzianie w najmniej oczekiwanym momencie. 

Regularne podlewanie, nawożenie środkiem przystosowanym do konkretnego gatunku rośliny czy przycinanie i formowanie krzewów ozdobnych we właściwym okresie roku. To jedne z wielu zabiegów, jakie należy regularnie wykonywać, by utrzymać nieskazitelny i zadbany ogród. 

Wymaga to jednak sporo pracy, zaangażowania oraz poświęcenia czasu, którego i tak obecnie wielu z nas brakuje. Dodatkowo praca w ogrodzie podczas pielęgnacji roślin nie dla wszystkich będzie odpowiednia – nie każdy przepada za przesadzaniem roślin, formowaniem iglaków czy wyrywaniem chwastów. 

W Zielonych Ogrodach oferujemy profesjonalne wykonywanie usług z zakresu pielęgnacji ogrodu, a są to m.in:

  • formowanie iglaków i krzewów ozdobnych,
  • przycinanie drzewek owocowych,
  • dobór roślin do ogrodu,
  • nawożenie drzew owocowych oraz innych roślin,
  • regeneracja trawnika. 

Nasze doświadczenie, wiedza na temat potrzeb roślin oraz pasja do ich upraw sprawia, że swoją pracę wykonujemy z ogromnym zaangażowaniem oraz przyjemnością. 

Korzystanie z usług pielęgnacji ogrodu to doskonała oferta dla osób zabieganych lub dla osób spędzających sporą ilość czasu za granicą. Jest to również oferta skierowana do osób, które mimo, iż na co dzień przebywają w domu nie mają ochoty lub wystarczających umiejętności, by utrzymać ogród w porządku. 

Renowacja ogrodu

Odziedziczony lub nowo zakupiony dom z ogrodem nie spełnia Twoich oczekiwań bądź nie był pielęgnowany przez kilka lat? Bardzo często zdarza się, że podczas sprzedaży domu właściciele nie przykładają większej uwagi do pielęgnacji roślin, z myślą, że nabywca i tak zaaranżuje ogród przed domem według własnych potrzeb. W firmie Zielone Ogrody oferujemy regenerację trawnika oraz renowację całego ogrodu, który dostosujemy według Twoich potrzeb pod każdym względem. 

Prawidłowy wybór roślin stanowiących dekorację przez cały sezon, miejsce zabaw dla dzieci oraz grill bądź strefa relaksu, gdzie masz możliwość rozłożyć leżak i poczytać książkę na świeżym powietrzu przy śpiewie ptaków. 

Wolisz nowoczesny ogród z minimalistyczną roślinnością o idealnie uformowanym kształcie?

Zapraszamy do współpracy!

Regenerujemy oraz pielęgnujemy wszystkie ogrody, zarówno małe i duże, naturalistyczne, minimalistyczne bądź pełne przeróżnych drzew, krzewów i bylin. 

Jesteś zainteresowany/a skorzystaniem z usług pielęgnacji ogrodu? Wyślij zapytanie przez formularz kontaktowy!