projektowanie-ogrodow

Projektowanie ogrodów - stworzymy ogród Twoich marzeń

Przestronny ogród to skarb na wagę złota, a Ci którzy są jego posiadaczami mają ogromne szczęście. Zadbany ogród stanowi ozdobę domu oraz jest doskonałym miejscem do odpoczynku dla całej rodziny. 

Jednak jeśli zależy nam, by nasze miejsce przed domem było idealne, musi być prawidłowo zaaranżowane, nie tylko pod względem rozmieszczenia roślin lub innych dodatków, jak np. huśtawka czy grill. 

Doskonały ogród stanowi dekorację przestrzeni nie tylko wiosną i latem, ale również w okresie jesienno – zimowym. Dodatkowo jest dopasowany do otoczenia oraz konstrukcji budynku. Co ważne podczas aranżacji ogrodu przed domem, to by drzewka, krzewy ozdobne lub kwiaty były odpowiednio dostosowane do warunków panujących w danym środowisku. Mowa tu m.in. o stanowisku, rodzaju gleby, czy wymaganiach konkretnej odmiany. Wybór roślin dopasowanych względem siebie oraz względem warunków panujących w ogrodzie wymaga wiedzy oraz znajomości roślin, a także doświadczenia. 

Jeśli zależy Ci na idealnym ogrodzie stanowiącym doskonałą ozdobę domu przez cały rok – zapraszamy do kontaktu! Zaprojektujemy Twój wymarzony ogród, który będzie nie tylko piękny, ale niezwykle funkcjonalny dla każdego z domowników.

Piękne ogrody przydomowe - zakładanie ogrodów

Ogród powinien stanowić ozdobę domu oraz być miejscem praktycznym, np. do zabaw dla dzieci, do spotkań ze znajomymi lub relaksu w formie czytania książki w zacisznym miejscu – w zależności od wymagań klienta. 

Podczas aranżacji ogrodu należy wziąć pod uwagę tryb życia oraz zainteresowania domowników, co ma ogromny wpływ nie tylko na wyposażenie ogrodu, ale na pielęgnację roślin. 

Przed rozpoczęciem projektowania przeprowadzamy szczegółowy wywiad z klientem, by dowiedzieć się, czego oczekuje od miejsca przed domem oraz jaką ma wizję na ogród. 

Co ważne, to czy klient pragnie roślin ładnie wyglądających przez cały sezon, które nie mają specjalnych wymagań pielęgnacyjnych lub być może lubi wykonywać wszelkie zabiegi pielęgnacyjne roślin w formie nawożenia, regularnego podlewania, przycinania itp. 

Na tej podstawie wybieramy krzewy, byliny, trawy ozdobne odpowiednio przystosowane do otoczenia, rodzaju gleby w ogrodzie i stanowiska, na którym będą rosły. 

Efektem naszej pracy jest ogród zarówno funkcjonalny, jak i niezwykle piękny – jest spełnieniem marzeń klienta.

Przełamanie szarości naturalną zielenią - projekt ogrodu na dachu

Nie każdy ma to szczęście posiadania domu z ogrodem, dlatego też coraz bardziej popularne staje się zakładanie ogrodów na dachach budynków. Jest to wspaniałe rozwiązanie dla osób mieszkających w blokach i apartamentach, którzy z utęsknieniem wypatrują natury i przepełnionej spokojem zieleni. 

Ogród na dachu, mimo iż jest świetnym sposobem na przełamanie betonowej szarości w mieście wymaga sporo zaangażowania zarówno podczas jego aranżacji, jak i w późniejszych etapach utrzymania zieleni. 

 

W firmie Zielone Ogrody oferujemy zakładanie ogrodów na dachach, z uwzględnieniem wszelkich technicznych aspektów mających wpływ na rozwój roślin. 

Zielona przestrzeń na dachu wymaga nieco innego podejścia niż w przypadku tradycyjnego ogrodu, jak np. wybór roślin dopasowanych do warunków panujących na pewnej wysokości. Oferujemy pomoc oraz doradztwo w zakresie wyboru i rozmieszczenia bylin, traw ozdobnych i kwiatów, a także niewielkich drzew i krzewów ozdobnych.

Projekt zieleni miejskiej i przestrzeni publicznych

Nasze realizacje to nie tylko projekty ogrodów nowoczesnych lub miejsc wokół domu urządzonych w przeróżnym stylu według zapotrzebowania klienta. 
W Zielonych Ogrodach z przyjemnością zaprojektujemy:

  • rabaty i klomby,
  • zieleń przy firmie, 
  • miejsca wokół budynków użyteczności publicznej, 
  • zieleń miejską. 

Wybierzemy rośliny kwitnące oraz przepięknie wyglądające przez cały sezon, które w kompozycji ze sobą będą tworzyć prawdziwe dzieło sztuki. 

Przestrzeń publiczna jest to miejsce, gdzie nie zawsze jest możliwość wykonywania regularnych zabiegów pielęgnacyjnych, dlatego stawiamy na drzewka i krzewy ozdobne odporne na niską temperaturę, zanieczyszczenia miejskie oraz wiele innych czynników zewnętrznych, na jakie są narażone rośliny w mieście. Nasza znajomość roślin oraz pasja do aranżacji przeróżnych przestrzeni sprawi, że miasta nabiorą więcej zieleni i koloru, by wszystkim z Nas mieszkało się o wiele przyjemniej.